Zyrtari i lartë i DASH-it hetohet për pedofili

0

Drejtori i programeve kundër terrorizmit në Departamentin amerikan të Shtetit është akuzuar se ka kërkuar seks nga një person i mitur.

Policia tha se 44-vjeçari Daniel Rosen u arrestua dje, i dyshuar për një seri komunikimesh në internet me një agjent të policisë në departamentin që merret me luftën kundër shfrytëzimit të fëmijëve.

Departamenti i Shtetit e pezulloi zyrtarin dhe e vuri në leje administrative në pritje të rezultatit të çështjes penale kundër tij.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here