Zyrtare: Lista Serbe pas takimit me Vuçiqin vendos të largohet nga Qeveria e Kosovës

0

Lista Serbe ka vendosur që të largohet nga Qeveria e tanishme e Kosovës.

Kështu ka thënë kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq pas një takimi me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiq në Beograd.

Pas takimit të Listës Serbe me Aleksandar Vuçiq dhe drejtorin e të ashtuquajturës Zyra për Kosovën, Marko Gjuriq, Tanjug ka bërë të ditur se vendimi i përfaqësuesve të Listës Serbe është largimi nga Qeveria ‘Haradinaj’ dhe sipas tyre menjëherë do të bëjnë Asociacionin e komunave me shumicë serbe.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here