Zvicra ka zgjedhur pasuesin e Vladimir Petkoviqit, është Murat Yakin

0
Portrait of Murat Yakin, head coach of Grasshopper Club Zuerich, taken in Niederhasli, Switzerland, on September 1, 2017. (KEYSTONE/Gaetan Bally) Murat Yakin, Cheftrainer des Grasshopper Clubs Zuerich, portraitiert am 1. September 2017 in Niederhasli. (KEYSTONE/Gaetan Bally)

Zvicra ka zgjedhur pasuesin e Vladimir Petkoviq, i cili u largua drejt Bordeaux-it.

Ai ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2022, me mundësi vazhdimi nëse arrin kualifikimin në Kampionatin Botëror ‘Katari 2022’.

“Jam shumë i lumtur dhe krenar që do të punoj përsëri për ekipin kombëtar. Pritja ime është e madhe. Të dashur tifozë zviceranë të futboll, mezi pres të ju shoh”, tha Yakin në një video të shkurtër menjëherë pas zyrtarizimit. Yakin njihet ndryshe si një trajner i afërt tej mase me futbollistët shqiptarë ku ka punuar si në Grasshoppers apo Schaffhausen.

Pas pensionimit të Admir Mehmedit, te Zvicra aktualisht janë shqiptarët Granit Xhaka si kapiten dhe Xherdan Shaqiri.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here