Zveçan: Femrën e zhdukur e mbytë kamioni

0

Një femër serbe kë vdekur dje në fshatin Rudar të Zveçanit, ka njoftuar sot Policia e Kosovës.  Ajo është goditur nga një kamion në lëvizje me targa të Maqedonisë që drejtohej nga një shtetas i Maqedonisë. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor. Prokurorit ka urdhëruar që trupit të pajetë ti bëhet obduksioni, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajte. Kjo femër sipas njoftimeve ishte raportuar nga prindi i saj si e zhdukur një ditë më parë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here