Zv.presidenti i PE-së viziton Drenasin dhe Kompleksin Memorial në Prekaz

0

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland sot viziton Komunën e Drenasit dhe bënë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Wieland do të takohet me kryetarin e Drenasit, Ramiz Lladrovci. Wieland një vit më parë është shpallur qytetar nderi i Drenasit.

Agjenda:

13:00 – Nisja e delegacionit nga Prishtina për në Drenas,

13:30-13:45 – Vizitë në Xhaminë e fshatit Zabel i Ulët,


14:00-14:30 -Takimi me kryetarin e Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci dhe drejtorët e Drejtorive Komunale,

14:30 – Nisja për në Prekaz,

14:45-15:15 – Vizitë në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz,

15:35-16:10 – Vizitë në Ndërmarrjen e Ferronikelit në Drenas,

16:25-18 – Takim me këshilltarët komunal të Drenasit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here