Zjarrvënsëve u shkon puna posht, e spërkatin veturën e MZHE për djegie por nuk ia dalin

0

Mbrëmë pas mesnate persona të panjohur në rrugën “Nurije Zeka” në Prishtinë kanë tentuar t’i vënë zjarrin një veture zyrtare, pronë e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik. Policia e Kosovës ka bërën me dije se njësitet përkatëse policore menjeherë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë konstatuar se vetura është spërkatur me lëndë djegëse me qëllim qe t’i vëhet zjarri, mirëpo e njëjta nuk është djegur vetëm i është dëmtuar xhami i pasëm. Njesitet relevante policore jane duke kryer hetime lidhur me rastin.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here