Zbuloni shijen tuaj sipas Horoskopit

0

Ka një thënie latine që thotë: “Nuk ka asnjë diskutim në lidhje me shijet”. Dhe në të vërtetë për shijet nuk diskutohet sepse ato janë shumë subjektive dhe mund të ndryshojnë tepër nga një person në tjetrin. Bazuar në shenjën tuaj të zodiakut, mund të zbuloni shijen e preferuar të njerëzve që kemi afër dhe që ne duam të habisim me disa pjata që ata pëlqejnë. Le të frymëzohemi nga Horoskopi dhe Yjet dhe të eksperimentojmë receta të reja!

DASHI – Juve nuk ju pëlqejnë shijet neutrale dhe preferoni shijet e forta, ashtu si personaliteti juaj. Erëzat nuk mund të mungojnë kurrë në tryezën tuaj, jo vetëm sepse arrijnë të përmirësojë shijen e shumë pjatave, por edhe sepse shpesh kanë një fuqi afrodiziake. Në ballkonin tuaj shpesh gjenden bimë të harlisura të piperit të kuq, të cilat sjellin gëzim dhe gjallëri. Madje nuk harroni as xhenxhefilin, të cilin e përdorni në koktejet tuaja të preferuara.

DEMI – Një nga kalimet tuaja të preferuara të kohës, përveç shikimit të Masterchef, mund të jetë të shijoni pjatat e ndryshme për të krahasuar aromat e ndryshme dhe shijet e ndryshme që ata kanë. Preferencat tuaja pothuajse gjithmonë bien te kripa: ju nuk jeni absolutisht në gjendje t’i thoni jo një pice të shijshme ose një pjate me lazanja të freskët të pjekur. Ju pëlqen gatimi dhe pjatat tuaja janë gjithmonë shumë të shijshme. Në fund të fundit, të ngrënit është një nga kënaqësitë e jetës që nuk do të donit të hiqni dorë kurrë.

BINJAKËT – Bipolarizmi juaj është shumë i dukshëm edhe në shijet tuaja. Ndonjëherë ju pëlqejnë të ëmblat dhe ndonjëherë pikantet: kjo varet nga disponimi juaj. Ju pëlqen të luani pjesën e personit të sofistikuar dhe njohësit të produkteve organike, si dhe të verës. Sidoqoftë, mund të thoni se jeni të prirur për shijen e ëmbël dhe të thartë, dhe mbi të gjitha për salcat që zakonisht shoqërojnë pjatat e restorantit japonez, të cilin e doni aq shumë. Kur vendosni veten në kuzhinë, ju u mahnitni të gjithë.

GAFORRJA – Kuzhina juaj është e pushtuar nga paketat e miellit, shkopinj vanilje, kanellë, kakao dhe sheqer pluhur për të përgatitur ëmbëlsira shumë të buta dhe biskota të të gjitha formave dhe ngjyrave. Prandaj nuk duhet të ketë dyshim se shija juaj e preferuar është rreptësisht e ëmbël. Ju do të kaloni ditë të tëra në një dyqan karamelesh dhe adhuroni shijet e tyre. Do të donit të gjeni një ëmbëlsi të tillë edhe te njerëzit që ju rrethojnë.

LUANI – Ju dëshironi që gjithmonë të jetë verë, të ecni në det ose të notoni në diell të nxehtë. Meqenëse kjo mund të jetë e mundur vetëm nëse udhëtoni gjatë gjithë vitit në vendet tropikale, atëherë kërkoni verë në ushqimin që hani dhe preferoni pjatat dhe pijet ekzotike me shije frutash. Ananasi është një nga përbërësit më të zakonshëm të kuzhinës tuaj dhe ju nuk keni frikë t’u shërbeni të ftuarve tuaj shkopinj ngjyra-ngjyra, edhe kur jashtë është 2 gradë.

VIRGJËRESHA – Karakteri juaj i mprehtë flet shumë për ata që mund të jenë shijet tuaja të preferuara. Është e lehtë të hamendësoni se jeni të prirur për çdo gjë që ka një amëz ose agrum. Limonët kurrë nuk mund të mungojnë në tryezën tuaj dhe me shumë gjasa ju keni zakonin e shëndetshëm për të pirë një lëng limoni dhe ujë të nxehtë sapo të zgjoheni çdo mëngjes. A thua është kjo arsyeja pse kaq shumë njerëz ju akuzojnë që jeni një person I thartë? Ju mund t’u bëni të qartë të gjithëve se limoni është shumë aromatik.

PESHORJA – Në përgjithësi ju nuk jeni një person shumë i pangopur, por keni shije të rafinuara dhe të sofistikuara, në përputhje me mënyrën tuaj të të qenurit elegant dhe me stil. Madje, edhe kur hani ju më shumë vlerësoni estetikën e gjellës sesa cilësinë e saj. Larja dhe vendosja e pjatave meriton të gjithë vëmendjen tuaj. Shija e preferuar mund të jetë shija e ëmbël në versionin e lehtë. Në thelb, shmangni sheqernat e rafinuara dhe preferoni të përdorni ëmbëlsuesin ose, edhe më mirë, ‘stevia’ (e cila kohët e fundit është kaq në modë).

AKREPI – Një person i komplikuar dhe i përdredhur si ju nuk mund të mos e dojë shijen pikante, sidomos kur nuk mund t’i dalloni shijet e erëzave të ndryshme që përdoren në pjatën që hani. Ju pëlqen nenexhiku, shafrani dhe piperi i kuq (edhe nëse nganjëherë ju tentoni ta fshihni, romantizmi i shenjave të ujit është shumë i dukshëm te ju). Ata që vijnë për t’ju parë në shtëpi, mund të habiten nga rregullimi i zhdërvjellët dhe i përpiktë i kavanozave të shumtë me ngjyrë në dollapin tuaj.

SHIGJETARI – Dihet mirë se ju pëlqen të udhëtoni dhe, duke ecur nëpër botë, keni mësuar të vlerësoni shijet që janë jashtë përdorimeve dhe traditave në të cilat jetoni. Pasi ta provoni për herë të parë, nuk mund t’i rezistoni shijes së tymosur dhe e shijoni atë jo vetëm në sallam ose salmon, por edhe në supë ose mish. Lapsang Souchong (çaj i tymosur kinez) ka një shije që nuk ju shqetëson dhe ju shpesh e propozoni atë te miqtë tuaj, të cilët jo gjithmonë e vlerësojnë këtë.

BRICJAPI – Shijet shumë të kripura nuk janë aspak midis preferencave tuaja dhe, në përgjithësi, gjithmonë preferoni të mos abuzoni me erëza të ndryshme në pjatat tuaja. Ëmbëlsirat ju i përjashtoni a priori. Dikush madje mund t’ju sugjerojë t’u kushtoni rëndësi pjatave me një shije të butë dhe pa shije. Dhe në të vërtetë buka që prodhohet në shumë rajone italiane, është ajo që më së shumti u përshtatet shijeve tuaja.

UJORI – Një veçori e gjithçkaje që ju pëlqen është çudia, origjinaliteti. Në të vërtetë, ju pëlqen të veçoheni dhe ju nuk mund të mos preferoni shijet e pazakonta dhe pak të njohura si umami, e cila u identifikua si një shije themelore nga Kikunae Ikeda (profesor i kimisë japoneze) në 1908. Është një shije e shijshme, e pranishme jo vetëm në supën japoneze (dashi), por edhe në proshutë, parmezane, açugat ose domate të pjekura.

PESHQIT – Në jetën tuaj nuk mund të mungojë kurrë butësia, por do të ishte shumë e lehtë të shkoni ta kërkoni atë në ëmbëlsira. Shijet tuaja janë më të komplikuara dhe ju jeni një person kapriçioz dhe kërkues. Neptuni ju kundërshton dhe ju ofron një shije alternative, e ëmbël, por pak alkoolike. Kjo është arsyeja pse nuk mund t’u rezistoni ëmbëlsirave të kremit pana, tortave apo të gjitha atyre ëmbëlsirave të tjera që kanë liker. Nuk mund t’u shpëtoni dot ca veseve të vogla!/gazeta-shqip.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here