Zahir Pajaziti, me plis në kokë, si 18 vjeqar, në Ulqin

0

Në këtë fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale shihet heroi i Kosovës, Zahir Pajaziti kur ishte vetëm 18 vjeqar. Plisi në kokë dëshmon pasionin e tij pas simboleve kombetare dhe mbrujtjen e tij me atdhedasuri që nga rinia e hershme.

“Kjo foto është bër në vitin 1980 ne Ulqin”, shkruan në legjendën e fotografisë.
“Lavdi heroit ton Zahir Pajaziti”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here