Zaev: Vetëm BDI-ja mund ta rrëzojë qeverinë (Video)

0

Lideri I LSDM-së, Zoran Zaev, në një intervistë për 24 Vesti, ka folur gjatë situatën aktuale politike në vend. Ai përmendi strategjinë e LSDM-së për të ardhmen, raportet mes partive politike, arritjet e deritanishme si dhe mënyrën e zgjidhjes së krizës politike.

Sipas tij, përderisa shtatë “bomba” nuk mundën ta rrëzojnë qeverinë e Nikolla Gruevskit, këtë gjë mund ta bëjë lehtësisht BDI-ja me largimin e saj nga koalicioni. Sipas Zaev, edhe “bomba 38″ ishte një mënyrë presioni që BDI-ja të linte qeverinë dhe ta lehtësonte zgjidhjen e krizës në vend.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here