Xherdan Shaqiri në top skandalet e vitit në Zvicër

0

Takimi i Xherdan Shaqiri me imamin e Prishtinës Shefqet Krasniqin është njëri nga skandalet e vitit për mediat zvicerane. Faqja srf.ch në listën e skandaleve të personazheve publike ka renditur edhe futbollistin shqiptar, Xherdan Shaqirin. Sipas kësaj faqe, Shaqiri u fotografua në qershor tek shtëpia e tij me imamin kontrovers, i cili në vitin 2014 ishte arrestuar për terrorizëm dhe që më pas u lirua, njofton “albinfo.ch”.

Fotografia më imamin Krasniqi u shpërnda më të shpejtë në mediat ndërkombëtare, ndërsa Shaqiri më pas u mundua të marr një qëndrim. Ai në profilin e tij shkroi se nuk e dinte se imami ishte duke u akuzuar për lidhjet e tij terroriste, shkruan faqja zvicerane.  Ai patë thënë se nuk mund të kontrolloj çdo fans të tij se kush janë dhe për çfarë dosje penale akuzohen.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here