Wilder ka fituar 14 milionë dollarë, Fury rreth 10 milionë

0

Deontay Wilder dhe Tyson Fury e braktisen ringun në Staples Centre të shtunën mbrëma, të dielën në mëngjes sipas kohës lokale në Kosovë, si boksierë të pamposhtur pasi meçi u mbyll me barazim, por pavarësisht rezultatit, të dy boksierët u pasuruan edhe më shumë.

Mësohet se amerikani Wilder i ka fituar 14 milionë dollarë nga meçi kundër Fury, ndërsa vetë britaniku rreth 10 milionë dollarë për një natë punë në Los Angeles.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here