Vushtrri: Tre veta e godasin me 3 plumba një person

0

 

Në Vushtrri janë arrestuar tre persona pasi që, dyshohet se ata për shkak të një mosmarrëveshje me një person kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të tij, duke e goditur me tre plumba. Policia e Kosovës ka bërë me dije sot se viktima ka pësuar lëndime dhe pas tretmanit mjekësor në emergjencë në Vushtrri është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm dhe sipas mjekut kujdestar është jashtë rrezikut për jetën. Njësitet policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe konfiskuar 3 gëzhoja, ndërsa të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here