Vulin: E vetmja mënyrë që Serbia ta njoh Kosovën është që Vuçiq të largohet nga posti

0

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandër Vulin ka thënë sot se ‘e vetmja mënyrë për ta njohur Serbia Kosovën është që, Vuçiq të largohet nga posti që mban dhe të zëvendësohet nga dikush tjetër.
Vulin tha se kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj që vendosi taksën dhe sipas ti shkeli marrëveshjen, si dhe bashkësia ndërkombëtare që e lejuan ta bëjë një gjë të tillë, e dinë mirë këtë.

Prandaj, sipas Vulin, futja e një takse të tillë dhe shfaqja e një force ndaj serbëve në Mitrovicë, është pjesë e një prej veprimeve të njëjta që kanë synim në radhë të parë shkatërrimin e Vucicit, dhe si kusht të domosdoshëm kanë njohjen e Kosovës gjithpërfshirëse dhe të unifikuar, shkruan Express.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here