Vuçiqi është i sëmurë

0

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiq ka bërë të ditur se ai është duke pasur probleme shëndëtësore ditëve të fundit, raporton B92.
Ai njoftoi opinionin pasi që mungoi në dy ngjarje të shtunën: në një mbledhje të partisë së tij, dhe në një mbledhje zyrtare të qeverisë serbe, transmeton Indeksonline.

Të shtunën një deputet nga partia e kryeministrit Vuçiq, tha se kryeministri nuk po ndihet mirë, pasi që ai kishte anuluar pjesëmarrjen e tij në një mbledhje qeveritare.

Ministri i Punës, Vulin tha se është normale që të sëmuret Vuçiqi pas gjithë asaj pune të palodhshme që ai ka bërë, duke i kthyer dinjitetin Serbisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here