Vuçiq: “Zajednica do të ketë Kombëtare të futbollit, do të luajë me Shqipërinë”

0

Me ironi dhe cinizëm Vuçiq ka shkuar edhe më tej duke provokuar shqiptarët, raporton gazeta serbe Tanjug.

“Shqipëria le të përgatitet të luftoj përpos kundër Serbisë, në të ardhmen edhe me kombëtaren e Zajdenicës në Kosovë”, ka shkruar Vuçiq, raportojnë mediat serbe, transmeton New Born.

Vuçiq i ka thënë gazetës Kurrir se Asociacioni i Komunave Serbe në Kosovë përpos shumë kompetencave të një autonomie brenda një shteti të lodhur do të ketë edhe ekipin e vet të futbollit që do të quhet “Zajdenica”.

“Shqipëria dhe Kosova do të luftojnë kundër Serbisë dhe Zajednicës. Jam shumë i lumtur me djemtë tanë”, ka thënë Vuçiq.

Mediat në Serbi tashmë kanë nisur të flasin për emra futbollistësh që do të mund të bëheshin pjesë e këtij ekipi dhe e kanë lidhur formimin e këtij ekipi me ndeshjen e futbollit mes liderëve ballkanik dhe atyre evropian.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here