Vuçiq u ka dërguar pite liderëve të rajonit, në Bruksel

0

Një takim i liderëve të Ballkanit Perëndimor i organizuar nga kryediplomatja evropiane Federica Mogherini, u zhvillua në Bruksel.

Aty morën pjesë edhe presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Ky i fundit njëkohësisht ka festuar edhe ditën e Shën Nikollës, me ç’rast ka vizituar Kishën Ortodokse Serbe në Bruksel si dhe ka dërguar pite në takimin me liderët nga rajoni.

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/lajme/vuciqi-ju-dergon-ne-bruksel-pite-thacit-e-mogherinit-con-pite-ne-takimin-ne-bruksel-607211/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here