Vuçiq sulmohet me gurë në Srebrenicë

0

Rreth orës 12:50 në Potocari ku po mbahet 20 vjetori i masakrës së Srebrenicës, është sulmuar kryeministri serb Aleksander Vuçic.

Vuçiç ishte duke lëshuar lule në një pllakë përkujtimore kur u sulmua me gurë nga masa që ishte prezentë, shkruan Telegrafi serb, transmeton Express.

Intervenimi ka qenë i shpejt duke e mbrojtur atë dhe duke e shoqëruar, ai u dërgua në makinë , por sulmi nuk mund të shmangej për shkak të kontaktit të ngushtë në mesin e njerëzve të cilët rrethuar rrugës. Nuk raportohet për të lënduar.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here