Vuçiq: Problemi i Serbisë me Kosovën 100 fish më i rëndë se ai i Maqedonisë dhe Greqisë

0

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq i ka uruar Athinën dhe Shkupin për Marrëveshjen e Prespës rreth emrit të Maqedonisë, por ka thënë se problemi i Beogradit me Prishtinën është 100 fish më i rëndë.

“Këtu bëhej fjalë vetëm për emrin. Problemi ynë në raport me Prishtinën është 100 fish më i rëndë dhe njerëzit duhet ta kuptojnë këtë”, ka thënë ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here