Vuçiq: Kosova, tema kryesore në takimin me Putinin, më 17 janar

0

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq ka bërë me dije se tema kryesore e bisedimeve me presidentin rus Vladimir Putin, në takimin e 17 janarit, do të jetë Kosova.

“Tema e parë do të jetë Kosova dhe marrëdhëniet tona bilaterale, marrëdhëniet në rajon dhe botë. Do ta dëgjojë Putinin se çka mendon për ngjarjet që po ndodhin në botë, në Ukrainë, Siri, si dhe se çfarë mendon ai rreth raporteve me fuqitë e mëdha”, ka thënë Vuçiq, për studion B, transmeton portali ONLINE. 


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here