Vuçiq: Haradinaj ka të drejtë, SHBA do të jetë në anën e Kosovës, çfarëdo që bën ajo

0

Duke komentuar mbi një deklaratë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj se Amerika do të marrë anën e Kosovës, në qoftë se ka një konflikt me Ushtrinë e Serbisë, Vucic ka thënë se Haradinaj kishte të drejtë dhe se ai pret që Shtetet e Bashkuara do të jetë në anën e Kosovës, çfarëdo që bën Prishtina dhe çfarëdo marrëveshje që thyen.

“Është koha e fundit që të pajtohemi se Shtetet e Bashkuara njohën pavarësinë e Kosovës dhe ky është akt i kryer për ta. Dhe nuk është reale të pritet që Serbia mund të ndryshojë mendimin e Amerikës. Ne jemi futur në qoshe, por aq pak sa jemi dhe sa të dobët jemi, ne duhet të mbrohemi,” tha ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here