Vjosa Osmani propozohet për kryetare të LDK-së

0

Delegati i LDK-së, Haxhi Avdyli e ka propozuar për kryetare të partisë Vjosa Osmanin.

Osmani e ka shpallur kandidaturën zyrtarisht para një jave, ku i ka hyrë garës dhe është e vetmja femër që pretendon të bëhet udhëheqëse e një partie të madhe.

Ndërsa Lutfi Haziri dhe Sali Asllanaj janë në komisionin kandidues.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here