Viti i Skënderbeut, Meta dhe presidentja kroate do takojnë arbëreshët e Zarës

0

Presidenti i Republikës, Ilir Meta niset për në Kroaci për të vizituar së bashku me homologen kroate, Presidenten Kolinda Grabar-Kitarović, arbëreshët e Zarës, në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Heroit tonë Gjergj Kastriotit Skënderbeut.

Gjatë kësaj vizite zyrtare, Meta do të zhvillojë një takim me Presidenten kroate, do të vizitojë bashkësinë e arbëreshëtve të Zarës si dhe do të takohet me autoritetet vendore të Zarës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here