Vetëvendosje në Podujevë e sulmon Isa Mustafën me vezë

0

Aktivistët e lëvizjes Vetëvendosje e kanë gjuajtur me vezë prapë kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafën. Këtë herë kjo ka ndodhur në Podujevë.

“Kryeministri Isa Mustafa, para pak minutash është gjuajtur me vezë nga aktivistët tanë në Podujevë. Policia ka arrestuar dhunshëm dy aktivistë të Lëvizjes.

Isa Mustafa po e mbron me çdo kusht “Zajednicën” e tij. Edhe kur zyrtarët e Serbisë, me të cilët ai ka bërë marrëveshje, e quajnë vendin tonë ISIS dhe e pengojnë në çdo nismë ndërkombëtare. Isa Mustafa vazhdon të jetë i përbetuar ndaj “Zajednicës”.

Ne nuk do të lejojmë funksionimin normal të qeverisë së tij, pa u tërhequr marrëveshjet me Serbinë”, ka shkruar ky subjekt.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here