Vetereani i UÇK-së, Erald Selca, e shqyen fotografinë e Titos

0

Veterani i UÇK-së, Erald Selca, e shqyen librin e shkollës fillore të sistemit të kaluar ku ishte një fotografi e ish-liderit komunist, Josip Broz Tito. Këtë fakt e ka prezantuar vetë ai në në në postim në rrjetin social Facebook. “Viti 1987 -88 Libri i klases se pare Dituri natyre dhe shoqerore une e demtoj foton e Kryekriminelit Jugosllav Tito dhe e shkruaj i keq dhe zhgarravis foton e gjakepiresit te shqiptareve .Kete liber e kam gjete ne arkat e gjysheve tona te ruajtur , per korrektesi mesuesi im i nderuar Lush Kurti vetem pate qeshur kur e pa qe e kisha fyer kete mbeturinen sllave.Poshte Titizmi dhe te hetohen Gjenocidi Titist e ai serbosllave”, ka shkruar ai .

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here