Veteranët e UÇK-së, “Stupcave”: Ja si sakrifikoi UÇK-ja, turpi qoftë mbi ju, profitera të pasluftës…

0

Me një indinjatë të thellë ndaj humorit dhe ironizimit të “Stupcave” me UÇK-në dhe luftën e saj është reaguar në faqen “Veteranët e UÇK-së”. Si dëshmi të luftës dhe sakrificës së UÇK-së aty janë paraqitur dy fotografi, ku në njërën paraqiten luftëtarët e UÇK-së të përgjakur për lirinë e Kosovës dhe në tjetrën një ushtar i mërdhirë në borë duke bërë roje, në mbrojtje të Kosovës.

“Turpi qoftë mbi ju profitera të kohës, se pas çlirimit te Kosoves ”SEPSE JU JENI PROFITERË MANIPULATORË ME TE VERTETEN DHE REALITETIN.- JO KATEGORITE E DALA NGA ISH UÇK-ja”, thuhet ndër të tjera në reagimin drejtuar “Stupcave”.

 

Më poshtë mund ta lexoni reagimin e plotë që është publikuar te Veteranët e UÇK-së”:

 

“Keta te nderuar ish bashkeluftetare ,-Tashme veteran-luftetare , – Familjare te Deshmorve,-Ivalid te ish UÇK-se se lavdishme te kombit shqiptare, nuk paskan qen”ashtu siç na jane shitur identifikuar ”dhe jane pasuruar”MATREALISHT”si shushuja gjakpirse”serbo-sllave” duke luajtur u tallur shpifur imagjinuar poshtruar demonizuar me fatkeqsite ”tona komtare” por, tani se fundi ”e treguan fytyren shpirtin e tyre te vertet”NJE FJALE E URT POPULLORE THOT ,-MOS E PYET SE TE TREGON VET” Edhe me luften krenarin e kombit shqiptare ish UÇK-ne e lavdishme” ne pseudo-humoret e tyre bajate, ne Kosoven e pas luftes, -dhe kurrsesi nuk mund te jene me humorist,-dhe t’ju jepet hapsire televizive ne televizionet e verteta kombetare shqiptare, per te shfaqur reklamuar propoganduar pseudohumoret e tyre bajate ”miskine” ”me skenar dhe te financuara, porositura nga serbo-sllavet apo shqipfolsit, ne trojet shqiptare”- pseudo-humore, pseudosatirike poshtruse shpifse etiketuse imagjinative skizofrenike ”serbo-sllave-shqipfolse” kundrejt ish UÇK-se se LAVDISHME. Keta nuk paskan qen ne realitet,- dhe nuk jane asgje tjeter, per ne si komb shqiptare, perveçse plehera-parazite, pesticide tumurale kancerogjjene ”shqipfolsa” telall shpifes propogandistik marjoneta te komanduara telidirigjuara – serbo sllave Dik Martiniste,- Qe kane si mision investim ”serbo-sllav” demonizimin poshtrimin degradimin e ish UÇK-se se lavdishme te kombit shqiptare. Si ne arenen mediatike ” te ne shqiptarve si komb” por edhe te ati ballkanike evropiane.
Prandaj ju rikujtojm, rifreskojm kujtesen deri diku ”NE SI KATEGORI TE DALA NGA ISH UCK-JA E LAVDISHME E KOMBIT SHQIPTARE” konkretisht – juve si Pseudo-Humorista sharlatan spurdhjak kotela pa konstrukt burreror shqiptare ,-por si makarone te ziera si kerpurdhat e dala pas shiut,-Te ashtequajtur-Stupca- karagjoza, mos grini sallat serbo-sllave , mos shpifni -imagjinoni inskenoni”te paverteta per ish UÇK-ne ”vetem per te perfituar pasuruar MATREALISHT-FINANCJARISHT’-APO JENI TE POROSITUR MIRPAGUAR NGA MASKAREJT QELBESIRAT ANTI UÇK’ mos demonizoni Poshtroni, mos perbaltni dhe te vini ne dyshim dhe dileme gjakun e derdhur lume nga Deshmoret e ish UÇK-se, Gjymtyret plaget e luftes te invalideve te asaj lufte te ish UÇK-se. Mos nenvlesoni poshtroni degradoni ”DHE TE VINI NE DYSHIM DHE DILEMA” me shpifjet imagjinatat skizofrenike-psikopatike- dhe sharlatantizmin tuaj,-vuajtjet sakrificat vetmohuse te ish luftetarve te ish UÇK ,- tashme veteran luftetare te asaj ish ushtrije te lavdishme krenare, qe ja ktheu lavdine krenarine”SKENDERBEJANE” te gjithe kombit shqiptare!
Mos harroni ju ”pseudo-humorista-sharlatan ” se pikerisht keta deshmore invalid, veteran, tashme te ish UÇK-se ”qe ju talli dhe beni humore,-pseudo-humoristike-satirike” dikur kështu i kalonin netët e ftohta ,dhe luftrat betejat frontale,”SI NE KETO DY FOTOT E MEPOSHTEME”- pritat pusit e kurdisura”NGA SHQIPFOLSIT DHE ARMIQT E KOMBIT SHQIPTAR” ne kufirin shqiptaro shqiptar,- kundrejt padroneve tuaj serbo-sllav,-që pikerisht ju si shqipfolsa”si sharlatan spurdhjak pa konstrukt burreror shqiptar qe keni qene dhe do vazhdoni te jeni sa te jete jeta mbi tok”sot të jeni te lirë.!!!
E ju pseudo-humorista e shum te tjere si puna juaj qe gjate luftes se lavdishme te ish UÇK-se u fshehet, u struket ne dimi te nenave motrave tona shqiptare dhe ju kishte hyr lepuri ne bark, dhe e keni kaluar periudhen e luftes se lavdishme te ish UÇK-se.
Në gjirin e ngrohtë familjarë duke shikuar TV Prishtinen -Tanjugun Tv Beogradin, në Kukës, Tiranë, Durrës, Vlorë, Tetovë, Gostivar etj. duke na sharë se pse ua prishëm rehatinë-kumarine, bashkim- vllazerimin me shkinat dhe shkavellat.
Turpi qoftë mbi ju profitera të kohës, se pas çlirimit te Kosoves ”SEPSE JU JENI PROFITERE MANIPULATORE ME TE VERTETEN DHE REALITETIN.- JO KATEGORITE E DALA NGA ISH UCK-ja.
Mos harroi ”MORE TE MJERE SHARLATAN” se i madhi Zotë na ka falë shpirtin,- dhe ai e ka te drejtën të na merr përsëri, e- ju do të jetoni me mallkimin e atyre që dhanë më të shtrejtë për LIRI -JETEN GJYMTYRET E TYRE. Ju pseudo-humurist dhe shum sharlatan si puna e juaj, keni menduar enderuar, se te gjithe ne qe ishim ne radhet e ish UÇK-se se lavdishme dhe familjaret tane, do te vriteshim shfaroseshim nga paramilitaret padronet e juaj serbo-sllav,-”qe me pas ju te vazhdojit kumarin, vllaznim- bashkimin, shartimin e gjakut tuaj me serbosllavet, dhe do e zhduknit qenjen, racen autoktone shqiptare nga Kosova shqiptare ”por kjo more sharlatan ka ngelur dhe do vazhdoj te ngelet vetem nje ender monstruoze kancerogjene e parealizushme ne Kosoven shqiptare.”
Turpi qoftë mbi ju, një ditë, herët a vonë ka me ju mbet n’fyt, ”qe po shpifni demonizoni-poshtroni kundrejt ish UÇK-se, per te fituar pasuruar matrealisht-financiarisht.- Zoti është i madhë dhe dënimi i tij vjen atëherë kur ju sharlatan, nuk e prisni-imagjinoni.

Poshte tradhtaret pseudoshqiptaret shqipfolsit. Lavdi deshmorve, Respekt nderim i perjetshem nga kombi shqiptare per invalidet veteranet e ish UÇK- se lavdishme te kombit shqiptare.”

veteranet

veteranet1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here