Veseli paralajmëron vazhdimin e seancës së Kuvendit për demarkacionin

0

Në një konferencë për shtyp, kryeparlamentari Kadri Veseli njoftoi se do të vazhdoi mbledhja e Kuvendit të Kosovës ku do të votohet demarkacioni me Malin e Zi.

Poashtu Veseli njoftoi se 5 deputetë të Vetëvendosjes janë përjashtuar nga seanca e Kuvendit.

Gjithashtu Veseli tha se dy deputetë të Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina dhe Ramiz Kelmendi, janë në gjendje jo të mirë shëndetësore nga pasojat e gazit që është hedhur sot në sallën e Kuvendit. /PortaliOnline/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here