Veseli, Haradinaj dhe ambasadori amerikan sot takohen për taksën

0

Sot me ftesë të kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli pritet të takohen kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori amerikan në Prishtinë Philip Kosnett për të diskutuar rreth kërkesës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës 100% ndaj mallrave serbe e boshnjake.

Ndryshe dy muaj më parë Kosova i vendosi taksë prodhimeve të Serbisë dhe Bosnjës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here