Vendimi për ndeshjen Serbi-Shqipëri merret me 29 maj

0

CAS pritet te jap vendimin per ndeshjen Serbi-Shqiperi ne daten 29 Maj 2015. Gjithashtu mund te kete vonesa ne varesi te hetimeve qe po realizon kjo gjykate sportive. Ndeshja Serbi-Shqiperi u luajt ne daten 14 Tetor 2014 dhe u ndal per shkak te dhunes qe u ushtrua nga tifozeria e vendasve, kundrejt futbollisteve tane. Ne kemi shprese per nje qendrim dinjitoz dhe korrekt ndaj Kombetares sone. Nje qendrim ne favor te Shqiperise eshte ne favor te futbollit duke i thene STOP urrejtjes dhe rracizmit, ne sportin me te dashur.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here