Vdiq këngëtari legjendar britanik David Bowie

0
Këngëtari legjendar britanik, David Bowie, ka vdekur në moshën 69 vjeçare, pas një beteje me sëmundjen e kancerit.
Në profilin e tij në rrjetin Twitter dhe Facebook, raportohet se “David Bowie ka vdekur në mënyrë paqësore sot i shoqëruar nga familja e tij, pas një beteje të guximshme 18 muajshe me kancerin”.
Këngëtari Bowie, i cili para një jave e paraqiti një album të ri, ishte i njohur për stilin e ri “glam rock” dhe ishte njëri nga artistët më të suksesshëm të shekullit 20.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here