Vdiq instrumentalisti Hashim Mala (foto)

0

Vdiq instrumentalisti i fyellit Hashim Mala.Përveç muzikës,Hashim Mala, ka qenë i njohur edhe në fushën e sportit si në vrapim (kampion i Kosovës) dhe  trajner i futbollit dhe hendbollit.

Lajmin për vdekjen e instrumentalitit, portali ONLINE e mori nga këngëtari i njohur Shaqir Cervadiku.

Ja postimi i plotë i Cervadikut në rrjetin social Facebook:

12006124_1031929226826639_8276087835906969841_n

“Sot mora lajmin e hidhur se ka ndrruar jete Hashim Mala- miku,mesuesi e bashkpunetori im ne rrugen time muzikore
Ngushllime familjes Mala e zoti e shperblefte me xhenet.
Baca Hashim ishte arsimtar i edukates fizike dhe instrumentist i shkelqyeshem i fyellit.Ate kishim edhe bashkepunetor edhe keshilltar edhe mesues ne jete dhe ne karieren time muzikore.Patem shume inqizime e koncerte neper viset shqiptare.Me fyellin e tij ju dha shpirt shume kangeve e hiteve te mija siq jane:”Moj e mira bregut t”Cemit”,Moj e mira Nga Gjakova” ” Nji grusht dhe” e shume kangeve tjera.
Baca Hashim do te mbetet i pavdekshem me veprat si mesues, edukator e instrumentist.
Qofte i perjtshem kujtimi per te”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here