Vdes Rinor Rrecaj, ushtari i shqiptar i Zvicrrës

0

Ka vdekur Rinor Rrecaj, djali i vetëm i Fitim Rrecajt, nipi i profesorit, Kajtaz Rrecajt.
Ndryshe, Rinor Rrecaj, ka shërbyer në armatën e shtetit të Zvicrës, imazhe të cilat kanë qarkulluar nëpër portale të fotove të tij me rroba ushtarake, dhe njëra prej më të njohurave është ajo duke e bërë shqiponjën me duar, edhe pse ushtar zviceran.
Rinori sapo kishte përfunduar shërbimin ushtarak në Zvicër dhe po bëhej gati të krijonte familjen e tij.
Ai la të pikëlluar prindërit, dy motra dhe gjyshërit. Ishte djali i vetëm i prindërve.
Varrimi i të ndjerit bëhet të shtunën në vendlindjen e tij në Llaushë të Skenderajt.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here