Vdes Avdullah Bablija, komandant Syla

0

Avdullah Babalija, që njihej si Komandant Syla në kohën e luftës, ka ndërruar jetë në moshën 47 vjeçare nga një sulm në zemër.

Ai ka qenë komandant i Brigadës ‘137 Gjakova’ e UÇK-së, ka qenë komandant i brigadës 332 i Trupave Mbrojtëse të Kosovës dhe nënkolonel i Zonës Operative Dukagjini në TMK, transmeton kp.

Gjithashtu ka qenë drejto i Çabratit në Gjakovë.

Nesër në orën 11:00 mbahet Akademi përkujtime në Pallatin e Kulturës në Gjakovë ndërsa në orën 12:00 homazhet, gjithashtu në Pallat.

Varrimi i tij bëhet në orën 15:00.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here