Vazhdojnë temperaturat e ulëta, ja parashikimi i motit për sot

0

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike është mbi vlerat e normales, lagështia relative e ajrit 87%, dukshmëria horizontale 1km. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi deri 9m/s.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here