Valon Murati: “Agim Ramadani ishte LKÇK”

0

Ministri i Diasporës njëherësh anëtar i Lëvizjes për Bashkim, Valo Murati, ka thënë se dëshmori Agim Ramadani ka qenë anëtar i LKÇK-së. “Sot ne kete pervjetor te renies se Agim Ramadanit, njeriut te Clirimit dhe Bashkimit, e qe ra duke bere bashkimin ne kufirin e ndarjes, si cdohere u kam lakmi shokeve te mij Istref Klinaku, Luftar Braha, Bahri Gashi Bafta,Driton Avdiu e te tjereve, qe e njohen nga afer, qe punuan bashke, qe e paten edhe shok, mik, e bashkaktivist te LKCK-se e bashkeluftar te UCK-se”, ka shkruar Murati.

Ndryshe për afërsi me Agim Ramadanin gjithmonë janë thirrur edhe eksponentë të LDK-së.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here