Vajza e presidentit Trump dhe i dashuri i saj, festë “të çmendur” në kohë pandemie

0

Tiffany Trump, vajza e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ka festuar ditëlindjen e 27-të këtë javë. Ajo është kritikuar se në mes të shpërthimit të koronavirusit, ka bërë një festë të madhe në Miami, ku edhe ka ftuar shumë shoqëri.

Për më tepër, mediat rozë në SHBA, shkruajnë se kjo ka ndodhur kur familja Trump kishte njoftuar rastet e para me infektimin nga koronavirusi. Burimet kanë thënë për revistën ‘People’ se ajo bashkë me të dashurin e saj, Michael Boulos, janë parë përgjatë gjithë javës duke festuar me një rreth të ngushtë.

“Nuk kanë mbajtur as maska, as distancë. I kemi parë duke festuar e duke ngrënë, ishin komodë, por pa i përmbajtur masat”, thotë burimi.

Guvernatori i Floridas, muajin e kaluar, e ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv ku ndalohen shkuarjet në bare, restorante, e festimet një grupe. Në Florida, rastet me koronavirus kanë shënuar rritje.

Festë “të çmendur” në kohë pandemia,

Festë “të çmendur” në kohë pandemia,

Festë “të çmendur” në kohë pandemia,

Festë “të çmendur” në kohë pandemia,

Festë “të çmendur” në kohë pandemia,

Festë “të çmendur” në kohë pandemia,

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here