Ushtari i UÇK-së: Ja emrat e komandantëve që u vranë pas shpine në Kosovë, Preshevë e Maqedoni

0

Bekim Nitaj, ish ushtaraku i UÇK në Koshare (1999) e i UÇK-së në Maqedoni (2001), ka bërë reagim publik. Bekim Nitaj është nga Deçani, punon në Prishtinë dhe është anëtar i degës se LDK në Deçan.

Nitaj në profilin e tij ka shkruar: ”S’po mund t’ju kuptoj juve që po ofendoni humoristët tonë të mrekullueshëm “Stupcat” për skeçin humoristik. Këta artistë kanë treguar një të vërtetë të hidhur, transmeton gazeta New Born.

Të kujtojmë vrasjet e komandantëve pas shpine dhe të dyshimta:

1. Ahmet Krasniqi, Tiranë 1998;
2. Ilir Konushevci, Tropojë 1998;
3. Mujë Krasniqi, kufi 1998 me rreth 40 veta;
4. Zahiri, Edmondi, Hakifi, 1997;
5. Sali Çeku, 1999 Koshare;
6. Ismet Jashari Kumanova, 1998 Kleçkë;
7. Smajl Hajdari, 2001 Pejë;
8. Tahir Zemaj, 2001 Pejë;
9. Komandant “Teli”, 2001 Çair/ Shkup;
10. Avni Beqiri Drenica 2002, Tetovë;
11. Harun Aliu, 2010 Maqedoni;
12. Ramadan Shyti, 2007;
13. Komandant “Lleshi”, 2001 Preshevë;
14. Besim Dajaku, 2001 Truproja e Presidentit Ibrahim Rugova;
15. Si dhe tradhëtia e shekullit, djemtë e tradhtuar në Kumanovë në maj 2015,..10 komando: Begi, Mirsadi, Xhaferi, Turgai, Fatlumi, Samidi, Valoni, Nysreti, Arbeni, Hyseni...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here