Ushqimet e duhura për të infektuarit me COVID

0

Ndërsa jemi në një periudhë pandemie, ku imuniteti është më i rëndësishëm se kurrë për të luftuar virusin, është mirë të dimë edhe ushqimet që duhet të konsumojmë, sidomos për ata që tashmë po luftojnë me “armikun” e padukshëm.

“Në mëngjes është mirë të shmangim sheqernat, e mira është një fletë bukë integrale, pak djathë dhe vezë, është një mëngjes i ushqyeshëm, krahas një lëngu portokalli, apo lëng frutash të pasur në vitaminë C që është një nga elementët kyç që organizmi i njeriut nuk e prodhon dot vetë. Në momentin që trupi lufton me një virus, vitamina C harxhohet shumë ndaj duhet të kemi kujdes.

Gjoksi i pulës dhe peshku që na japin zink, shumë i rëndësishëm. Këtë vakt do ta marrin me një sallatë me perime jeshile, të freskëta apo pak të gatuara i brokoli. Makaronat integrale, orizi integral, bizelet dhe patatet. Darka të jetë një supë kungulli, apo kërpudhash, supa të ngrohta që janë një burim i mirë proteinash dhe të mos harrojmë çajrat dhe hidratimin dhe personat që janë në terapi me kortizonikë dhe antibiotikë, të marrin probiotikë dhe sa më pak kripë”, tha dietologia.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here