UEFA e pranon vendimin e KAS-it

0

Pasi e rregulloi renditjen tabelore të Grupi I, UEFA ka publikuar një njoftim pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS).

UEFA i përkulet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv. Shtëpia e futbollit europian ka publikuar një njoftim në lidhje me vendimin e CAS-it, e cila ndeshjen e ndërpresë mes Serbisë dhe Shqipërisë e regkystroi me rezultat zyrtarë 0:3.

“Dueli në Beograd më 14 korrik 2014 u ndërpre dhe Komisioni Disiplinor i UEFA-s e kishte vendosur me rezultat 3:0 për Serbinë, por që u penalizua me tri pikë”, thuhet në fillim të njoftimit, shkruan “Lajmi.net”.

“Organi i Apelit në UEFA e konfirmoi vendimin më 3 dhjetor 2014. Por, Gjykata e Arbitrazhit për Sport më 10 korrik 2014 e shfuqizoi atë, duke ia dhuruar Shqipërisë fitoren me rezultat 2:9 që i ka ngritur ata në pozitën e dytë në Grupin I me 10 pikë”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here