Turqi:vdes prokurori turk i zënë rob nga një organizatë ekstreme

0

Prokurori turk, i cili sot gjatë ditës ishte zënë rob nga pjesëtarë të një grupi të së djathtës ekstreme në Stamboll të Turqisë, dhe që u plagos gjatë misionit për lirimin e tij, ka ndërruar jetë.
Këtë e ka konfirmuar Ministri i Jashtëm i Turqisë, i cili ka shkruar në Twitter se “prokurori i plagosur ka ndërruar jetë”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here