Tri skuadra evropiane e kërkojnë talentin nga Kosova

0

Florian Kamberi është e ardhmja e skuadrës zvicerane Grasshopper, por ai mund të largohet së shpejti nga gjiganti zviceran.

Sipas medieve zvicerane, ka qenë vetë klubi nga Zurichu që ka konfirmuar interesimin e tri skuadrave të njohura evropiane për xhevahirin e saj.

Kamberi 20-vjeçar ka shkëlqyer këtë edicion me Grasshopper II, duke shënuar 15 gola në 20 paraqitje dhe duke dhuruar edhe asistime për shokët e skuadrës, transmeton Telegrafi.

GC njofton se për të interesim kanë shprehur dy skuadrat e mëdha gjermane, Werder Bremen dhe Schalke, ndërsa Floriani kërkohet në Angli nga Aston Villa.

Talenti kosovar ka kontratë deri në vitin 2017 me Grasshopperin, ndërsa ai mund të largohet në drejtimin e skuadrave të lartë përmendura për një shumë rreth dy milionë euro.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here