Trajneri i Francës: Ishte vështirë për ne, Shqipëria fitoi me meritë

0

Didier Deschamps e ka pranuar se Shqipëria ka fituar me meritë kundër skuadrës së tij.

Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps ka thënë se Shqipëria e meritoi fitoren 1:0, ndaj skuadrës së tij në Elbasan.

“Shqipëria ka konfirmuar se është një skuadër shumë garuese. Ka qenë e vështirë për ne, pasi Shqipëria nuk është dorëzuar asnjëherë dhe ka vazhduar të luajtur deri në fund”, tha Deschamps pas ndeshjes me Shqipërinë.

“Rezultati i këtij takimi ka qenë një rezultat i merituar. Përgjegjësinë e kësaj humbjeje e marrë unë”.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here