Trajneri i Dortmundit Adnan Januzajt: “Nuk ishe korrekt”

0

Trajneri i Borussia Dortmundit, Thomas Tuchel ka kritikuar Adnan Januzajn, për të cilin thotë se nuk ka shfaqur qëndrim korrekt gjate qëndrimit në klub.

“Është për të ardhur keq që ai nuk ka treguar dëshirën dhe qëndrim për të përparuar në moshën e që ka”, ka deklaruar  Tuchel, shkruan gazeta Express.

“Ndjenja ime ishte se ai kurrë nuk ishte plotësisht me ne, një pjesë e tij gjithmonë ka qëndruar në Manchester. Ai ka krahasuar gjithçka këtu me Unitedin”, ka theksuar Tuchel.

Adnan Januzaj u rikthye në Manchester United pas një eksperience zhgënjyese te Borussia Dortmund. Sulmuesi kosovar u rikthye pra kohe në Old Traffrod, pasi nuk ishte i lumtur te klubi nga Bundesliga.

 

Trajneri i Dortmundit sulmon Januzajn

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here