Tragjedi e rëndë në Trazegnies të Belgjikës,5 të vdekur (foto)

0

Një zjarrë shpërtheu sot rreth orës 3 e 45 minuta në fshatin Trazegnies në krahinën Hainaut të Belgjikës.Përfundim i rëndë i kësaj tragjedie në familjen 6 anëtarëshe:2 prindërit (30 dhe 34 vjeçar) vdiqën në vendin e ngjarjes dhe 3 (1 muaj e gjysmë,3 dhe 7 vjeçar)nga 4 fëmijët vdiqën në spital.Fëmiu i 4 (i moshës 5 vjeçare) është në spital  e qytetit Charleroi në gjendje të rëndë shëndetësore.

66acd93cf0af52f1ed41ea53675f49f2-1434783790

Gjithçka kishte ndodhur në befasi edhe për fqinjët të cilët kishin lajmëruar shërbimin policor dhe zjarrfikësit për të cilët ishte një mision i pamundur të bënin më tepër shkaku i zjarrit të madh që kishte kapërdirë shtëpinë dhe trupat e 6 anëtarëve të familjes brenda,njofton portali Online.Sipas zjarfikësve që arritën t’i nxjerrin trupat jasht,fëmijët ishin strehuar në kulmin e shtëpisë ku 2 u gjetën të vdekur në vendin e ngjarjes dhe njëri vdiq në mëngjesin e së shtunës,poashtu prindërit kishin vdekur në vendin e ngjarjes.

media_xll_7810365

Autoritetet kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe për momentin nuk ka ndonjë shkas i veçantë për këtë tragjedi.Sipas versionit zyrtar të hetimeve të para bëhet fjalë për një “djegie aksidentale”./Online

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here