“Thirrjet e Nënave” distancohen nga dhuna në protestë

0

Organizata `Thirrjet e Nënave` nga Gjakova, është distancuar nga veprimet e dhunshme në protestë.

Kryetarja e shoqatës, Nysrete Kumnova tha për Radio Kosovën, se kjo organizatë nuk ka të bëjë me sjelljet e dhunshme që ndodhën në fund të protestës. “Nënat e Gjakovës ndihen të prekura dhe të ofenduara për shkak të atyre sjelljeve ekcesive, ku u sulmua ndërtesa e Qeverisë” tha ajo.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here