Thaçi: Takimi me ambasadorin amerikan dhe liderët, në funksion të fuqizimit të bashkëpunimit me Amerikën

0

Ndryshe nga kryeministri Haradinaj që paralajmëroi zhvillime duke lënë të kuptohet se mund të bie edhe Qeveria,, Presidenti Hashim Thaçi, takimin me ambasadorin amerikan dhe me liderët institucionalë paraqiti gjithçka si të zakonshme.

Presideneti Thaçi, i cili pak më parë bëri homazhe pran shtatores së heroit Zahir Pajaziti, foli për takimin që pati me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett, kryeministrin Ramush Haradinaj dhe krerët e tjerë të koalicionit.

Thaçi i pyetur se a pati përafrim me Haradinajn rreth taksës tha vetëm se “Takimet e tilla janë të zakobnshme, ndodhin shopesh edhe me ambasadorë edhe me bartësit e institucioneve”.

“Ishte takim që i ka kontribuuar qartësisë së agjendës dhe natyrisht fuqëzimit të bashkëpunimit edhe më të fuqishëm me Amerikën” shtoi ai

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here