Thaçi: Pushteti merret me votë, jo me revolucione proletare

0

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme Hashim Thaçi, tha se pushteti merret me votë të lirë e jo me revolucione proletare.

Këto komente Thaçi i bëri gjatë mbledhjes së sotme të Qeverisë, ku aludoi në protestat e fundit të tri partive opozitare.

Ai e ka quajtur shantazh synimin e opozitës për sulm ndaj institucioneve të pavarura për ta penguar gjykatën kushtetuese.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here