Thaçi: Falemenderit Brooklyn, nuk kemi frikë se i kemi djemt dhe vajzat në Amerikë

0

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Hashim Thaçi ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook dy fotografi ku shihen billborda gjigantë që komuniteti shqiptar i Brooklinit në Amerikë i ka vendosur në shenjë përshëndetje të mirëseardhjes për të dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

“Faleminderit Brooklyn për pritjen e ngrohtë për Edi Rama dhe mua. Nuk kemi frikë se i kemi djemt dhe vajzat në Amerikë. HTH”, ka përshkruar Thaçi.

Mbase për shkak të zgjedhjes së vonë si kryeministër, Isa Mustafa nuk njihet ende si i tillë nga komuniteti shqiptarë në këtë pjesë të Amerikës.

Hasha 1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here