Tenton të vras qenin endacak, e rrezikon fqinjin

0

Një banor i fshatit Tërpezë të Malishevës duke dashur dje ta vras një qen endacak në oborrin e tij, aksidentalisht ia ka dëmtuar një dritare të shtëpisë së fqinjit. Nga përdoruesi i pakujdesshëm i armës është konfiskuar pushka e gjuetisë e cila ishte punim artizanal pa leje përkatëse. Ky qytetar është arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here