Taulant Xhaka: “Arlind Ajeti mund ta zëvendësojë Mavrajn”

0

Futbollisti i Baselit, Taulant Xhaka, në kampionatin zviceran është i bindur se Arlind Ajeti do të bëjë që të mos ndihet mungesa e Mërgim Mavrajt në qendër të mbrojtjes.

“Arlindi është një mbrojtës i ri dhe shumë i fortë. Unë kam shumë besim tek ai se do ta zëvendësojë më së miri Mavrajn, edhe pse duhet ta pranojmë që ka nevojë për më shumë eksperiencë dhe mund të mësojë nga Mavraj”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here