Talenti kosovar e bën sefte në Bundesligë

0

Elvis Rexhbeçaj e bën sefte në Bundesligë. Mesfushori me origjinë nga Prizreni të dielën ka shënuar golin e tij të parë në karrierë me skuadrën e Wolfsburg. Edhe pse goli i tij nuk pati shumë vlerë, pasi që Wolfsburg humbi në fund 2:1 në udhëtim nga Schalke 04, megjithatë goli i parë gjithnjë e ka një shihje të veçantë.

Mesfushori 21-vjeçar shënoi në minutën e 20-të duke barazuar rezultatin në 1:1 duke shfrytëzuar një goditje të Admir Mehmedit që goditi shtyllën ndërsa topin e kthyer e dërgoi në rrjetë mesfushori difensiv i ujqërve.

Mesfushori 21-vjeçar shënoi në minutën e 20-të duke barazuar rezultatin në 1:1 duke shfrytëzuar një goditje të Admir Mehmedit që goditi shtyllën ndërsa topin e kthyer e dërgoi në rrejtë mesfushori difensiv i ujqërve.